Wróć do: Środki chemiczne

ApiFarma – probiotyczny preparat dla pszczół – 1l

43,16 zł
cena bez VAT: 35,09 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 50272
ApiFarma pozwala na stabilizację rozwoju rodzin osłabionych i może prowadzić do zahamowania rozwoju ubytku pszczoły lotnej. Dodatkowo wspiera żywotność pszczół robotnic i poprawia kondycję rodzin.

ApiFarma – probiotyczny preparat dla pszczół – 1l

Mieszanka paszowa uzupełniająca.

Działanie ApiFarma

- poprawa kondycji rodzin osłabionych
- wydłużenie żywotności pszczół robotnic
- poprawa dobrostanu rodzin pszczelich
- ograniczenie rozwoju mikroflory chorobotwórczej,
- poprawa procesów trawienia, zwiększenie strawności pokarmu
- zwiekszenie trwałości syropu w trakcie zimowli.

ApiFarma to preparat, który swoim działaniem poprawia jakość i adrowotność w ulu i jego otoczeniu. Pożyteczne mikroogranizmy w nim występujące wzajemnie sięwspierają i jako zespół wypierają chorobotwórczą mikroflorę, wprowadzając dobrostan w miejscu ich uzycia.

Przeciwwskazania

- są to żywe organizmy, których nie można mieszać z chemicznymi środkami ochrony roślin, zawozami sztucznymi, detergentami oraz środkami dezynfekcyjnymi,
- nie należy przeprowadzać zabiegów podczas silnego nasłonecznienia,
- nie użuwać wody chlorowanej.

Zastosowanie i zalecane dawkowanie

Wykonać oprysk ula roztworem ApiFarma z wodąw proporcji 100ml/5 litrów wody (na około 10 rodzin). Zalecany oprysk całego gniazda łącznie z pszczołami. Do aplikacji najlepiej używać opryskiwacza ciśnieniowego. Jeżeli pszczoły chorują opryskiwać również zewnętrzne powierzchnie ula.

- Dodatek do wody pitnej dla pszczół:

1 litr ApiFarma/100 litrówwody, lub10-50ml ApiFarma w 1 litrze wody dla jednej rodziny pszczelej (dobór dawki zależy od indywidualnej oceny kondycji rodzin pszczelich)

- Dodatek do syropu:
a) w okresie wiosennym i jesiennym 2 litry ApiFarma/100 litrów syropu
b) w sezonie: 1 litr ApiFarma/100 litrów syropu

- Biodezynsekcja:

0,5 litra ApiFarma/3 litry wody (na około 10 uli) - spryskiwać wnętrze ula po usunięciu zanieczyszczeń, opryskiwać ramki i miejsca. na których pojawiły się oznaki pleśni pryskać porażony czerw dezynfekować narzędzia do pracy w pasiece spryskiwać ule przed zasiedleniem odkładów.

Przygotowanie ApiFarmy do użycia. Preparat jest gotowy do zastosowania po rozcieńczeniu z wodą niechlorowaną w proporcjach podanych powyżej. Zastosowanie preparatu nie wiąże się z przestrzeganiem okresu karencji, gdyż środek jest w pełni nieszkodliwy.

Przechowywanie:
Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu niedostepnym dla dzieci. Po otwarciu przechowywać w lodówce.
Nie ma okresu karencji i prewencji.

Okres karencji: czas, który powinien upłynąć od dnia zastosowania środka ochrony roślin do dnia zbioru roślin lub produktów roślinnych przeznaczonych do konsumpcji
Podstawa prawnaArt. 2. ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin (tj. Dz.U. z 2008 r. nr 133 poz. 849 z poźn. zm.)

Okres prewencji: czas, po zastosowaniu środka ochrony roślin, w którym człowiek i zwierzęta nie powinni stykać się ani przebywać w pobliżu miejsc, także w obiektach, w których zastosowano środek ochrony roślin
Podstawa prawna
Art. 2. ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o ochronie roślin (tj. Dz.U. z 2008 r. nr 133 poz. 849 z poźn. zm.)

Do dodatku paszowego polecamy podkarmiaczki pasujące do każdego typu ula, w naszej ofercie znajdą państwo ciasta oraz alternatywnie syrop, który będzie wartościowym pokarmem dla pszczół.

Ostatnio oglądane produkty

ApiFarma – probiotyczny preparat dla pszczół – 1l
43,16 zł

Dostępność: w magazynie