Wróć do: Miodarki

Miodarka diagonalna 4-ramkowa, Ramka: WL, LN, Ø500mm, elekt. 230V - MINIMA

3000,72 zł
bez VAT: 2439,61 zł

Dostępność:
SKU: W2033BV
Miodarki diagonalne 4 plastrowe znajdą zastosowanie w mniejszych pasiekach jak również u pszczelarzy hobbystów. Wyróżniają się kompaktowymi wymiarami jak również łatwą obsługą.

Miodarka 4-plastrowa diagonalna elektryczna 230V, Ø500, wielkopolska, Langstroth, z zaworem nierdzewnym – MINIMA

Miodarki diagonalne 4 plastrowe znajdą zastosowanie w mniejszych pasiekach jak również u pszczelarzy hobbystów. Wyróżniają się kompaktowymi wymiarami jak również łatwą obsługą. Ich rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość wykorzystania ich przy wirowaniu nawet najbardziej gęstego miodu. Konstrukcja dna miodarki w kształcie stożka pozwala na swobodne spływanie miodu. Miodarki pakowane w kartony, do samodzielnego montażu.

Zalety miodarki diagonalnej 4-plastrowej:

- bęben wykonany ze stali nierdzewnej kwasoodpornej
- stożkowe dno
- nierdzewne pręty kosza miodarki
- niewielkie gabaryty
- bardzo łatwa obsługa
- wygoda użytkowania ze względu na zastosowany napęd elektryczny
- konstrukcja umożliwia wirowanie gęstych miodów bez wyłamywania plastrów
- mieści max 4 ramki wielkopolskie lub Langstrotha
- przezroczysta pokrywa umożliwiająca bezpieczny wgląd w pracę miodarki
- elementy konstrukcyjne malowane proszkowo
- dopuszczona do kontaktu z żywnością
- łatwa dostępność elementów zamiennych, np. zaworów
- wyprodukowano w Polsce
- silnik 18V/80W

Miodarka przeznaczona jest do samodzielnego montażu (wysyłana w kartonach).Miodarka diagonalna 4-plastrowa umożliwia jednoczesne wirowanie 2 (ułożonych naprzeciwlegle) lub 4 ramek z miodem. Powyższy model mieści ramki wielkopolskie lub Langstrotha. Miodarka jest stabilna podczas pracy.

Elektryczny napęd ułatwia pracę i umożliwia efektywne wykorzystanie czasu podczas miodobrania.

Wyprofilowane dno miodarki w kształt stożka to niepodważalny atut – miód szybciej wypływa z miodarki do odstojnika (odstojnik do nabycia oddzielnie).

Miodarki diagonalne ze względu na zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne są szczególnie polecane do wirowania gęstych miodów, które trudno wydobywają się z plastrów.

Dzięki przezroczystej pokrywie możesz obserwować pracę urządzenia przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Aby w miodarce diagonalnej odwirować miód z obu stron plastra, należy odwrócić ramki i powtórzyć proces wirowania. Taka konieczność występuje w każdej miodarce diagonalnej.

Do miodarki standardowo dodajemy specjalne podkładki zwiększające komfort i bezpieczeństwo pasiecznej pracy. Dzięki nim zminimalizowane zostaje prawdopodobieństwo wpadania miodarek w wibracje podczas wirowania miodu. Podkładki wykonane są z materiału PCV (SOFT). Bardzo często wirowane ramki posiadają różną wagę, ze względu na zawarte w nich odmienne ilości miodu. Stosując podkładki LYSON zapewniasz sobie najwyższy stopień optymalizacji urządzenia.

Do miodarki polecamy również wiadro które znajdzie zastosowanie w każdej pasiece, w naszej szerokiej ofercie znajdą państwo elementy do miodarek, aby zadbać o higienę naszej miodarki niezbędne są środki do dezynfekcji

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj