Wróć do: Miodarki elektryczne

Miodarka kasetowa 4-kas. Ø800mm, elekt. 230V,- CLASSIC

8595,53 zł
bez VAT: 6988,24 zł

Dostępność:
SKU: W2013K00MR
Miodarka 4-kasetowa o średnicy 720mm (ramki Wielkopolskie, Ostrowskiej). Miodarka wykonana ze stali nierdzewnej kwasoodpornej.

Miodarka kasetowa 4-kas., Ramka: D, Ø800mm, elekt. 230V, Typ ster: HE-02N - CLASSIC

- mieści 4 ramki Dadanta gniazdowych lub 8 nadstawkowych oraz inne o mniejszych wymiarach
- polecana do wirowania gęstych miodów
- łączy zalety miodarki radialnej oraz diagonalnej
- szybko i efektywnie opróżnia plastry z miodu
- nie wymaga odwracania ramek
- konstrukcja uniemożliwia zahaczanie się kaset
- zawór spustowy nierdzewny
- wzmocniona konstrukcja
- dno ze spadkiem w stronę odpływu
- łożyska w górnym oraz dolnym umiejscowieniu kosza
- sterowanie automatyczne z możliwością wprowadzania własnych ustawień (8 programów)
- dwie przezroczyste uchylne pokrywy z czujnikiem bezpieczeństwa
- stabilna i cicha podczas pracy
- wyprodukowano w Polsce

Podwójne łożyskowanie kosza wspomaga bezpieczną, cichą i efektywną pracę miodarki.Wszystkie elementy miodarki mające kontakt z miodem zostały wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością.
Budowa miodarki kasetowej

Miodarka 4-kasetowa o średnicy 720mm (ramki Wielkopolskie, Ostrowskiej). Miodarka wykonana ze stali nierdzewnej kwasoodpornej.

Bęben wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej 0H18N9, odpowiednio wzmocniony i usztywniony. Bok bębna oraz dno wykonane z blachy o grubości 0,6mm. Miodarka posiada jeden spust nierdzewny 6/4".

Kosz wykonany z prętów nierdzewnych, kwasoodpornych, wyposażony w kasety, których budowa pozwala na zabezpieczenie ramek przed wyłamywaniem się plastrów. Kasety połączone są specjalnymi prowadnikami, które wykluczają zakleszczenie sie kaset oraz sprężynami, które pozwalają na powrót do położenia wyjściowego. Kosz jest dodatkowo ułożyskowany w dwóch obsadach, górnej i dolnej.

Blokada bezpieczeństwa zamontowana na pokrywie miodarki zatrzymuje pracę miodarki w momencie otwarcia pokrywy w trakcie wirowania.

Pokrywa przeźroczysta wykonana z metapleksu dająca możliwość obserwowania procesu wirowania bez konieczności otwierania i narażania się na niebezpieczeństwo kontaktu z wirującym koszem.

Sterowanie automatyczne miodarek HE-02N daje możliwość wy­boru dwóch programów ręcznych (prawo-lewo), oraz dziesięciu programów automatycznych domyślnie zaprogramowanych pod daną średnicę miodarki, ale z możliwością ich zaprogramowan­ia według potrzeb użytkownika. Sterownik został wyposażony w licznik przepracowanych godzin, który można odczytać w momencie uruchomienia sterowania. Dodatkowo informuje nas alarmem w przypadku otwartej pokrywy miodarki lub wciśnięte­go przycisku bezpieczeństwa. W obu przypadkach urządzenia nie da się uruchomić.

Do urządzenia standardowo dodajemy specjalne podkładki zwiększające komfort i bezpieczeństwo pasiecznej pracy. Dzięki nim zminimalizowane zostaje prawdopodobieństwo wpadania miodarek w wibracje podczas wirowania miodu. Podkładki wykonane są z materiału PCV (SOFT). Bardzo często wirowane ramki posiadają różną wagę, ze względu na zawarte w nich odmienne ilości miodu. Stosując podkładki LYSON zapewniasz sobie najwyższy stopień optymalizacji urządzenia.

Do miodarki polecamy również odstojnik okrągły, który zawsze znajdzie zastosowanie w pasiece.
Wymiary ramek, kaset
Nazwa Rozmiar ramki Rozmiar kasety
Dadant 435×300 mm 440×325 mm
Dadant ½ 435×160 mm 440×325 mm

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj