Wróć do: Miodarki

Miodarka radialna Ø900mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA

7305,32 zł
bez VAT: 5939,29 zł

Dostępność:
udodavatele.png
Powiadom mnie!
SKU: W219
Polecana dla średnich i większych pasiek posiadających dostęp do sieci elektrycznej 230V bądź 12V. Doskonale sprawdzi się u pszczelarzy gospodarujących na jednym lub dwóch typach ramek.

Miodarka radialna Ø900mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA

Polecana dla średnich i większych pasiek posiadających dostęp do sieci elektrycznej 230V bądź 12V. Doskonale sprawdzi się u pszczelarzy gospodarujących na jednym lub dwóch typach ramek.

Zalety miodarki radialnej o średnicy 900 mm:
- możliwość umieszczenia znacznej ilości ramek
- miód jest wydobywany z komórek równocześnie z obu stron plastra = brak konieczności odwracania ramek
- wzmocniony i usztywniony bęben
- stożkowe dno
- stabilna podczas wirowania
- kosz z prętów nierdzewnych, odpowiednio wzmocniony
- górne i dolne łożyskowanie kosza miodarki
- stopniowa regulacja obrotów
- przezroczysta pokrywa z metapleksu
- możliwość zamontowania siatki diagonalnej do wirowania gęstych miodów, np. wrzosowego (do zakupienia oddzielnie, kod produktu W256_900)
- produkt polski

Miodarki radialne stanowią bardzo wydajny typ urządzenia w tej grupie produktów. Chętnie zaopatrują się w nie właściciele średnich i większych pasiek, gdzie zwraca się uwagę na lepszą wydajność pracy.

W miodarce radialnej ramki umieszcza się promieniście do osi wirnika – stąd inna nazwa tych miodarek: promieniste. Dzięki wykorzystaniu siły bezwładności, przy takim ustawieniu ramek miód wyrzucany jest z komórek jednocześnie z obu stron plastra.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w miodarce promienistej można odwirować nawet gęsty miód, np. wrzosowy. Służą do tego dodatkowe specjalne siatki diagonalne umożliwiające ułożenie ramek jak w miodarce diagonalnej (do zakupienia oddzielnie). To rozwiązanie jest również stosowane, aby zmieścić ramki o większych wymiarach w miodarkach promienistych o mniejszej średnicy.

Zastosowanie napędu elektrycznego pozwala na oszczędność czasu. W trakcie wirowania można się poświęcić innym czynnościom, np. odsklepianiu kolejnej partii plastrów przeznaczonych do wirowania.

Stożkowe dno przyspiesza spływanie miodu.

Pokrywa wykonana z przezroczystego matapleksu chroni użytkownika przed niebezpieczeństwem kontaktu z wirującymi elementami oraz przed zabrudzeniem.

Bęben miodarki promienistej wykonano ze stali nierdzewnej kwasoodpornej – materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością i łatwego w utrzymaniu czystości. Dodatkowo bęben został wzmocniony obręczą.

Dzięki umiejscowieniu silnika pod bębnem miodarka jest bardzo stabilna podczas wirowania miodu.

Towar wysyłany na palecie.

Miodarka radialna została wykonana ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, zasilana napięciem sieciowym 230V.

Bęben wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej 0H18N9.

Kosz radialny wykonany z prętów nierdzewnych, kwasoodpornych.

Miodarka z napędem elektrycznym zasilana jest napięciem sieciowym 230V. Zastosowany układ SDD to zaawansowany, mikroprocesorowy regulator obrotów silnika prądu stałego. Regulator wyposażono w kilka unikatowych rozwiązań - wydatnie poprawiających komfort i ekonomikę pracy miodarki. W miodarkach zastosowano napęd dolny z przekładnią pasową oraz silnik 350W.

Do urządzenia standardowo dodajemy specjalne podkładki zwiększające komfort i bezpieczeństwo pasiecznej pracy. Dzięki nim zminimalizowane zostaje prawdopodobieństwo wpadania miodarek w wibracje podczas wirowania miodu. Podkładki wykonane są z materiału PCV (SOFT). Bardzo często wirowane ramki posiadają różną wagę, ze względu na zawarte w nich odmienne ilości miodu. Stosując podkładki LYSON zapewniasz sobie najwyższy stopień optymalizacji urządzenia.

Zapraszamy także obejrzenia innych miodarek np kasetowych. Do miodarki polecamy również odstojnik okrągły który zawsze znajdzie zastosowanie w pasiece, w naszej szerokiej ofercie znajdą państwo stoły nakładkowe, oferujemy także narzędzia do filtrowania miodu.
Ilość ramek w miodarkach radialnych Ø900 mm
Nazwa Ilość
Wielkopolska/Wielkopolska ½ 30/42
Ostrowskiej/Langstroth 42
Dadant/Dadant ½ 24/42
Warszawska zwykła 36
Warszawska poszerzona 18

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj