Wróć do: Sprzęt do hodowli matek

Ul Dadant 6-ramkowy z wręgami (daszek, korpus, dennica plastikowa bez korków), niemalowany

188,64 zł
bez VAT: 153,37 zł

Dostępność: w magazynie
SKU: W11610
6-ramkowy ulik styropianowy ma szerokie zastosowanie w gospodarce pasiecznej. Może służyć do tworzenia odkładów, które będą wykorzystane do powiększania pasieki lub na sprzedaż.

UL 6-ramkowy Dadant z wręgą

6-ramkowy ulik styropianowy ma szerokie zastosowanie w gospodarce pasiecznej. Może służyć do tworzenia odkładów, które będą wykorzystane do powiększania pasieki lub na sprzedaż. Dzięki dobrym właściwościom termicznym materiału budulcowego można w nim zimować mniejsze rodziny z zapasowymi matkami. Jego pojemność jest wystarczająca, by wykorzystać go do chwytania rojów oraz ich czasowej izolacji w celu zwalczenia roztoczy Varroa destructor. Można w nim też izolować pszczoły w trakcie zwalczania zgnilca złośliwego oraz pszczół silnie porażonych warrozą. W obsiadającej kilka ramek rodzinie pszczelej można także prowadzić wychów matek pszczelich.

Konstrukcja tego ula 6 ramkowego pozwala na zimowanie w nim pszczół, zastosowanie możliwości nadbudowy magazynu pokarmu przez korpus ½ lub duży korpus daje lepsze możliwości przetrwania pszczół zimą, osobny zakup powałki poprawia możliwość dokarmiania pszczół bez ingerencji w gniazdo. Powałka zapewnia nam również możliwość podglądnięcia wiosna stan przezimowanej rodzin (przez podglądnięcie w otworze pajączka) również bez ingerencji w gniazdo,

Konfiguracja:

daszek, korpus, dennica = pasują bezpośrednio na ramki pod daszek podkarmiaczki GLD021 (1l), 3139 (1,5l pomarańczowa)
daszek, powałka, korpus, dennica = pasują na powałkę pod daszek 3074 (2,4l) GLD021 (1l) oraz 3139 (1,5l)
daszek, nadstawaka, powałka, korpus, dennica= pasują te same podkarmiaczki co powyżej

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj