Wróć do: Inne produkty

Forma silikonowa - Pszczoła na plastrze

56,18 zł
cena bez VAT: 45,67 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: FS464
Wysokość formy: 3,5cm Średnica: 5cm Waga silikonu 0,140 kg Waga wosku 40 g Zalecany knot 3x9

Forma silikonowa - Pszczoła na plastrze

Formy są wykonane z elastycznego i wytrzymałego silikonu o plastycznych właściwościach, pozwalających na ich wielokrotne użycie.

Przed uzupełnieniem formy płynnym woskiem, zaleca się spryskanie jej silikonem w sprayu. Silikon jest jednocześnie konserwantem dla formy i czynnikiem ułatwiającym wyjmowanie gotowych świec. Różnorodność oferowanych wzorów form zapewni Państwu przygotowanie świecy na każdą okazję.

Gotowe świece z wosku pszczelego można dowolnie udekorować produktami naturalnymi, np. ziarenkami kawy itp.
Przygotowaną świecę można spryskać delikatnie silikonem w sprayu, co nada jej blasku.
Podczas przygotowywania świec można trochę "uszlachetnić" świece dodając do płynnego jeszcze wosku olejki zapachowe przeznaczone do świec. Tak wykonane świece będą nietuzinkową dekoracją, jak również oryginalnym prezentem dla rodziny i znajomych.
Jak wykonać świecę z wosku pszczelego?

Potrzebne będą:
» forma silikonowa,
» knot o odpowiedniej grubości, dobrany do wielkości świeczki (im większa świeczka, tym grubszy knot)
» gumka recepturka
» wykałaczka
» silikon w sprayu (opcjonalnie) - formę można spryskać w środku silikonem w sprayu - jeśli jest to trudniejszy wzór, łatwiej ją będzie wyjąć.
1. Przygotowanie formy

Jeśli odlewamy świece ze skomplikowanym wzorem, to należy ją spryskać od wewnątrz silikonem w sprayu. Wtedy będzie można łatwiej wyjąć gotową świecę z formy. Następnie odcinamy odpowiednią długość knota (musi być dłuższy niż forma) i przeciągamy go przez środek. Kolejną czynnością jest założenie gumek na formę. Na koniec wbijamy wykałaczkę w końcówkę knota i dobrze go naprężamy.
2. Zalanie formy woskiem

Należy rozpuścić wosk w garnku (najlepiej emaliowanym). Przed wlaniem wosk powinien mieć odpowiednią temperaturę - ok. 60°C. Nie powinien być zbyt zimny ani za gorący. Wlewamy wosk wolnym strumieniem, aby dotarł we wszystkie zagłębienia. Czas tężenia wosku zależy od wielkości formy silikonowej.

3. Wyjmowanie świecy z formy

Gdy wosk zastygnie i jest już zimny, ściągamy gumki, otwieramy formę i delikatnie wyjmujemy świeczkę. Następnie wyjmujemy wykałaczkę i obcinamy knot przy podstawie, natomiast u góry świeczki zostawiamy około 1 cm.
Ostatnim etapem wykończenia świecy jest "obrobienie" nożykiem dołu świeczki. Końcówkę knota można zamoczyć w ciepłym wosku.

Zalecenia użytkowania formy:

Przy wykonywaniu odlewów z form należy zachować środki ostrożności, mając na uwadze, że pracuje się z gorącą substancją.

Producent nie odpowiada za sytuacje powstałe w wyniku złego użytkowania.

Do form silikonowych polecamy różnego rozmiaru knoty, posiadamy w szerokiej ofercie również całą gamę barwników i zapachów.

Wszystkie wzory form silikonowych znajdują się w naszym e-katalogu, który można pobrać tutaj.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ FORM

Formy silikonowe można wykorzystać do różnych surowców:

• wosk pszczeli
• wosk sojowy
• wosk palmowy
• parafina
• gips ceramiczny
• beton kreatywny
• żywica epoksydowa
• baza mydlana

Ostatnio oglądane produkty

Forma silikonowa - Pszczoła na plastrze
56,18 zł

Dostępność: w magazynie