Wróć do: Inne produkty

Forma silikonowa do świec LZ029

56,89 zł
cena bez VAT: 46,25 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: LZ029
Forma silikonowa służy do odlewania świec z wosku pszczelego. Formy wykonane są z wysokiej jakości silikonu, który z łatwością wytrzymuje temperaturę roztopionego materiału wosk. Formy silikonowe są zazwyczaj wykonane z jednego kawałka, który jest docinany w celu uzyskania odpowiedniego kształtu świeca wyszła dobrze.

Formy silikonowe do świec z wosku pszczelego typ - LZ029


Forma silikonowa służy do odlewania świec z wosku pszczelego. Formy wykonane są z wysokiej jakości silikonu, który z łatwością wytrzymuje temperaturę roztopionego materiału wosk. Formy silikonowe są zwykle wykonane z jednego kawałka, który jest cięty na wymiar świeca wyszła dobrze. Wycięcie formy następuje także poprzez włożenie knota. Formularze są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Formy silikonowe nadają się do odlewania wosku, mydła, gips, żywica itp.

Jak zrobić świece z wosku pszczelego.

Przed pierwszym lub jeśli nie był używany przez dłuższy czas, wówczas formularz umyj to. Może wydzielać się olej silikonowy, który należy zmyć na przykład wodą źródlaną lub przetrzyj serwetką nasączoną alkoholem.

Nie zapomnij dobrze naprawić knota. Służy do naprawienia formularza zwykła gumka dołączona do formy. Użyj, jeśli to konieczne więcej gumek. Okrągłe gumki nie są odpowiednie, ponieważ zsuwają się przy stożkowych kształtach w dół). Gumki nie nadają się do większych form i lepiej je wykorzystać do mocowania sznurek, który owijamy kilkukrotnie wokół formy, lub można zastosować sznurek rozciągliwy folia.

Do foremek wlewamy wosk o temperaturze ok. 100°C. Gdy wosk stygnie w formie, jego objętość zmniejsza się. Jednocześnie posiada wosk po zestaleniu mają tendencję do przyklejania się do krawędzi formy. Zatem ostateczny kształt świecy wygląda tak w pewnym stopniu zależy od elastyczności materiału formy. Pomocne może być przebicie środka formy podczas krzepnięcia, a następnie wypełnić otwór dodatkowym woskiem.

Czasami może to stanowić problem, jeśli mają one formę wnęki i jest to bardzo złożona forma. W wyniku skurczu wosku tracisz głośności z tych lokalizacji. Rezultatem są nieodlane wypukłe części. Rozwiążesz problem najpierw wstępnie polej te części mniejszą ilością wosku.

¨

Ostatnio oglądane produkty

Forma silikonowa do świec LZ029Forma silikonowa do świec LZ029
56,89 zł

Dostępność: w magazynie