Wróć do: Rośliny miododajne

Tylko wysiane - 0,5 kg

5,75 zł
cena bez VAT: 5,32 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 06134
Siemię lniane (Linum usitatissimum) występuje na całym świecie jest to jedna z najstarszych roślin, które zaczął uprawiać człowiek. Ma smukłą łodygę, niepozorne liście i charakterystyczne bladoniebieskie kwiaty. Jak pierwotne miejsce Jako źródła lnu podaje się Amerykę Południową, Iran, Egipt i Indie, ale jego historia sięga wstecz do starożytnych cywilizacji i jest udokumentowane w wielu starożytnych tekstach.
Zasiany len (Linum usitatissimum)

Len (Linum usitatissimum) występuje na całym świecie i jest to jedna z najstarszych roślin, które zaczął uprawiać człowiek. Ma smukłą łodygę, niepozorne liście i charakterystyczne bladoniebieskie kwiaty. Jak pierwotne miejsce Jako źródła lnu podaje się Amerykę Południową, Iran, Egipt i Indie, ale jego historia sięga wstecz do starożytnych cywilizacji i jest udokumentowane w wielu starożytnych tekstach.

Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, błonnik i białko, które co czyni go ważnym źródłem tych składników odżywczych, zwłaszcza dla osób niebędących konsumentami dużo ryb. Kwasy te przyczyniają się do zdrowia serca, a nasiona działają jak przeciwutleniacz. Substancje śluzowe zawarte w siemieniu lnianym mają działanie przeciwzapalne, wskazany przy problemach z oskrzelami, płucami, żołądkiem i drogami moczowymi. Bielizna olejek stosuje się w leczeniu oparzeń i egzemy. Korzystne jest również siemię lniane wpływ na układ sercowo-naczyniowy, cukrzycę, układ odpornościowy i problemy związane z miesiączką i menopauzą.

Siemię lniane jest popularne ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych kwasy tłuszczowe, które działają przeciwzapalnie i wspierają zdrowe serce mięśnie, naczynia krwionośne i mają działanie przeciwnowotworowe. Jest również bogaty w białko. W celu złagodzenia problemów z oddychaniem lub trawieniem zaleca się spożywanie ekstraktu z tej rośliny nasion lnu 3 razy dziennie. Napar przygotowujemy gotując 2 łyżeczki nasion w 250 ml wrzącej wody, która jest filtrowana po pół godzinie. Na problemy skórne smaruj dotknięty obszar olejem lnianym dwa razy dziennie. Odpowiednie jest również siemię lniane dodawać do potraw, np. do sałatek czy wypieków.

Siemię lniane, potocznie zwane lnem targowym, to jednoroczne zioło, które jest najlepsze Rośnie na terenach podgórskich z wilgotną i dobrze przepuszczalną glebą. Zakłady w marcu i dojrzewa po pięciu miesiącach, co można rozpoznać po żółknących łodygach.

Roczne zioło z rodziny lnianych. Dorasta do wysokości 120 cm. Bardzo atrakcyjna roślina dostarczająca pszczołom nektaru i pyłku. Kwitnie w kolorze jasnoniebieskim w ciągu 60 dni od wysiewu kwiat ma pięć działek i płatków. Zawiera nasiona do 40% oleju. Wykorzystywane są jako pasza dla ptaków egzotycznych i zwierząt hodowlanych oraz w przemyśle spożywczym.

Termin siewu: kwiecień
Czas kwitnienia: czerwiec
Głębokość siewu: 2 -2,5cm
Dawka wysiewu: 80-100 kg/ha

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj

Ostatnio oglądane produkty

Tylko wysiane - 0,5 kgTylko wysiane - 0,5 kg
5,75 zł

Dostępność: w magazynie