Wróć do: Rośliny miododajne

Ostropest plamisty - 0,5 kg

10,15 zł
cena bez VAT: 9,40 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 0613
Ostropest plamisty po łacinie Silybum marianum to bardzo atrakcyjna roślina dla pszczół. Jest to roślina lecznicza, która jest bardzo kłująca i dorasta do wysokości od jednego do półtora metra.

Oset plamisty - nasiona dla pszczół 0,5 kg

Oset plamisty po łacinie Silybum marianum to bardzo atrakcyjna roślina dla pszczół. Jest to roślina lecznicza i zanim zacznie sklerotyzować, może być również stosowana jako smaczna roślina pastewna. Ostropest plamisty jest bardzo kłujący podobna do ostu roślina o wysokości od jednego do półtora metra. Z wiązki prosta łodyga wyrasta z korzenia, gęsto ulistniona u dołu, rzadsza u góry miazga. Twarde, naprzemienne, siedzące, ostro ząbkowane, klapowane liście mają kłujące kolce na krawędziach i są białe marmurkowe. Pojedyncze kolczaste, zakrzywione haczykowate warstwy końcowe z szczeciniastym łożem a przy kwiatach rurkowatych mają kolor od jasnego do ciemnoczerwono-fioletowego.

Owocem jest mszyca z około 1,5 do 2 cm puchu, który pozwala jej latać. W na uprawę przypada około stu owoców.

Wysiew: Nasiona wysiewamy bezpośrednio na grządkę w rzędach co 50 cm i do głębokości 2-3 cm od końca marca do końca kwietnia, kiedy temperatura gleby osiągnie co najmniej 5°C. Kiełkowanie trwa około trzech tygodni, ale tym razem możemy zmniejszyć go prawie o połowę, jeśli przed siewem namoczymy nasiona w wodzie kilka godzin w ciepłej wodzie.

Kwitnie w zależności od obszaru od lipca do września.

Ostatnio oglądane produkty

Ostropest plamisty - 0,5 kgOstropest plamisty - 0,5 kg
10,15 zł

Dostępność: w magazynie