Wróć do: Rośliny miododajne

Koniczyna łąkowa SLAVOJ - 1 kg

76,30 zł
cena bez VAT: 70,65 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 06129
Wcielona koniczyna po łacinie Trifolium incarnatum dostarcza pszczołom nektaru i pyłku. Pszczoły zbierają nektar głównie rano.

Slavoj koniczyna łąkowa - 1 kg

Odmiana diploidalna średnio wczesna, średniej wysokości. Prędkość wiosenny wzrost i odrost po koszeniu jest umiarkowanie wysoki. Dotyczy to klasyki procedura siewu w czystym siewie z dwuletnim stosowaniem również jako składnik do mieszanki paszowe z koniczyny. Bardzo dobrze sprawdza się również na trwałych użytkach zielonych. Jej zaletami są dobra trwałość i wysoki plon zielonej masy.

Koniczyna łąkowa to wieloletnia roślina zielna o typowych potrójnych liściach i ciemnoróżowe kwiaty rosnące w wielokwiatowych główkach. Zaczęło się od nas uprawiać w okresie wprowadzania upraw ruchomych w XIX wieku. Rośnie prawie w Czechach na wszystkich wysokościach.

Koniczyna łąkowa znana jest jako zioło lecznicze. Dzięki silnemu działaniu dezynfekującemu jest stosowany w leczeniu biegunki, wymiotów i zatruć pokarmowych. Jest dobry na detoksykację organizmu, gdy jest dodawany do oczyszczających mieszanek herbacianych. Skraca i ułatwia leczenie kaszlu, przeziębienia, zapalenia oskrzeli lub przeziębienia. Ma bardzo przyjemny smak, herbaty z kwiaty koniczyny łąkowej mogą być również używane przez dłuższy okres.

Wszystkie odmiany koniczyny są doskonałym źródłem brązowego pyłku. Po co one, do cholery, są pszczoły bardziej odpowiedniej odmiany diploidalnej. Gorzej jest z pszczołami z odmianami tetraploidalnymi łatwo dostępne, a nawet zawartość cukru nie jest tak wysoka jak u diploidów. Większy spadzi jest szczególnie w okresie wakacji letnich.

Koniczyna łąkowa kwitnie od maja do października. Rośnie na łąkach, pastwiskach iw lasach rąbek.
Pyłek jest zbierany przez pszczoły w ciemnobrązowych ulach przez całe lato. Pyłek koniczyny łąkowej jest bardzo pożywne dla pszczół.
Miód z koniczyny pospolitej jest rzadki. Pszczoły mogą go tworzyć w suchych latach lub z drugiego cięcia koniczyny łąkowej. Ma brązowy kolor, wyraźny i przyjemny aromat smaku i tworzy grube kryształy. Jednak nektar z koniczyny zwykle się zdarza część miodów mieszanych letnich.Ostatnio oglądane produkty

Koniczyna łąkowa SLAVOJ - 1 kg
76,30 zł

Dostępność: w magazynie