Wróć do: Rośliny miododajne

Koniczyna łąkowa SLAVÍN - 1 kg

28,08 zł
cena bez VAT: 26,00 zł
 

Dostępność:
SKU: 06120
Jest ważną rośliną miododajną, dla pszczelarzy ważny jest bardzo długi okres kwitnienia, od maja do października. Na kwiatach często można zobaczyć wiele innych gatunków samotnych pszczół.

Koniczyna łąkowa SLAVÍN - 1 kg

Koniczyna łąkowa czerwona to jednoroczne zioło o działaniu leczniczym. Z koniczyną możemy spotkać głównie na łąkach lub pastwiskach.

Nadaje się również do ogrodów ozdobnych, ma swoje miejsce również w kuchni. Używa jako dekoracja deserów lub sałatek.

Przeznaczony jest na tereny uprawy zbóż i ziemniaków. On nie ma specjalnego wymagania dotyczące warunków glebowych lub klimatycznych. Charakteryzuje się wyższą trwałość na stronie. Jest odmianą wczesną do średnio wczesnej, ma średni plon mocny trzon. Tworzą szerokie, bogato ulistnione grona. Prędkość wiosny tempo wzrostu i odrostu po koszeniu jest umiarkowanie wysokie. Zapewnia wysoki poziom plon zielonej masy w pierwszym i drugim roku użytkowym. Odmiana jest średnia odporny na grzybice powodujące obumieranie korzeni, ogień, wirusy, przed atakiem zgnilizny koniczyny białej, mniej odporna na mączniaka prawdziwego i plamistość liści cętkowane. Nadaje się do siewu samego, ale także w połączeniu z trawami. Dzięki jego trwałość ma doskonałe zastosowanie na trwałych użytkach zielonych.

Wysiew: 15 - 20 kg na 1 ha

Ostatnio oglądane produkty

Koniczyna łąkowa SLAVÍN - 1 kg
28,08 zł

Dostępność: