Wróć do: Środki chemiczne

Dozownik do kwasu mrówkowego typ Nassenheider - BienoPlastⓇ

18,73 zł
cena bez VAT: 15,22 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 73701
Dozownik do kwasu mrówkowego - BienoPlastⓇ

Dozownik do kwasu mrówkowego Nassenheider

Waporyzatory są proste aplikatory kwasu mrówkowego.

Kwas mrówkowy jest najprostszym z kwasów karboksylowych, ale jest bardzo silny kwas organiczny, dlatego należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z nim środki bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas pracy z otwartym kwasem i rozcieńczeniami. Zalecam, aby wszyscy w pracy używali respiratora z filtrem mającym chronić przed kwasy organiczne, wystarczająco mocne gumowe rękawice i odpowiednią odzież. Problemem pozostaje niedostępność kwasu mrówkowego w niezbędnym 65% stężeniu i konieczność rozcieńczenia go wodą z 85% kwasem w stosunku 3:1, czyli normalnie dystrybuuje u dealerów.

Należy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas pracy z 85% kwasem, 65% kwasem nie reprezentuje, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i użytkowania sprzętu ochronnego, brak zagrożenia dla zdrowia pszczelarzy z kwasem działa.

Dozownik do kwasu mrówkowego BienoPlastⓇ

System odparowywania jest wykonany z polipropylenu spożywczego o dobrej odporności przed kwasem. Ten system jest przeznaczony do stosowania 65% kwasu mrówkowego. Yippee wymagane jest zamocowanie parownika za pomocą śrub lub gwoździ w pustym pojemniku przed użyciem ramę do dolnej ramy. Postępowanie z parownikiem przebiega wówczas tak, jak postępowanie z parownikiem rama. Konstrukcja pojemnika do przechowywania została zaprojektowana tak, aby kwas był stale uzupełniany opróżniania przestrzeni magazynowej, utrzymywał stały poziom w części odparowującej odsysanie z knotem odparowującym.

Można zamówić knoty zamienne lub użyć np. klasycznego knota piwnego podstawka. Knoty wykonane są ze sztywnego papieru.

Schowek ma pojemność 200 ml, podziałka jest zaznaczona do 180 ml. Zalecamy korzystanie większy knot, mniejszy może być używany w bardzo ciepłe dni lub do ścianek działowych.

Odpowiednia dawka kwasu to 360 ml kwasu. Ta kwota jest średnia w temperaturach letnich odparowuje w ciągu około 10-14 dni, w cieplejsze dni szybciej. W we wrześniu przy chłodniejszej pogodzie odparowanie kwasu zajmuje około 21 dni. Wadą jest konieczność wyjmowania i przechowywania dwóch ramek, które zostaną włożone w ich miejsce ramki z pojemnikami parującymi - Zaletą jest przede wszystkim łatwość obsługi i bezpieczne wypełnienie najlepiej za pomocą wypełniacza z naszej oferty.

Producentem vaporizerów jest niemiecka firma Bieno Plast.

Ostatnio oglądane produkty

Dozownik do kwasu mrówkowego typ Nassenheider - BienoPlastⓇDozownik do kwasu - Nassenheider - original
18,73 zł

Dostępność: w magazynie