Wróć do: Środki chemiczne

Taśmy fumigacyjne (50 szt.)

24,97 zł
cena bez VAT: 20,30 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 10547
Formidol to sprawdzony lek profilaktyczny, który można stosować nawet bez recepty. Formidol jest biologicznie nieszkodliwym lekiem do zwalczania warrozy i nosematozy. Formidol...

Płytki FORMIDOL 2 a. u. v.

Formidol jest lekiem zapobiegawczym, który można stosować bez recepty weterynaryjnej recepta. Formidol to biologicznie nieszkodliwy lek do walki z Varroa i Nosematoza. Formidol można stosować od wiosny do jesieni 3 do 4 razy w roku.

Kwas mrówkowy jest znanym zabójcą roztoczy. Varroaza jest obecna naprawdę problem nie tylko nasi pszczelarze. Jednak kwas mrówkowy jest skutecznym zabójcą roztoczy i innych szkodników pszczelich (np powodując zwapnienie płodu lub nosemozę). Kwas mrówkowy to jest to naturalna substancja, która nie pozostawia osadów, a roztocza i mikroorganizmy są na nią odporne nie mogą się obronić.

Nasz instytut badań pszczelarskich opracował Płytki do odparowywania formidolu (nazwa od kwasu mrówkowego i Dol u Libčice n.Vlt.). Drobną wadą takich płyt jest to, że prędkość parowanie kwasu mrówkowego jest nierównomierne. Nawet parowanie w dłuższej perspektywie byłoby pożądane.

Formidol to rozwiązują go, tworząc podwójne pokrycie talerzy. Pierwsza owijka odsłania drugą owijkę z dziurami, co spowolni pierwszą fazę parowania. Po kilku dniach ta osłona odpada i odsłaniając w ten sposób całą nasiąkniętą deskę.

-------------------------------------------------- ----------------------------------

Formidol - płytka odparowująca z kwasem mrówkowym przeciwko warrozie pszczelej (jednocześnie zmniejsza zwapnienie płodu i nosematozę) 2 kawałki. Zawartość: 40 ml 85% kwasu mrówkowego w jednej płytce. Ośrodek badawczy pszczelarstwo Dol. Uwaga! Żrący!

Płytka odparowująca z kwasem mrówkowym przeznaczona jest do kuracji letniej kolonie pszczół Jeśli dobowe temperatury maksymalne przekraczają 25°C, nie wkładamy ani nie zdejmujemy pokrywy kontrolnej po południu, gdy temperatura i praca są chłodne maksymalnie, ale rano lub wieczorem po uspokojeniu rodziny pszczelej.

Formidol najlepiej kupować za pośrednictwem stowarzyszenia, w cenie subsydiowanej (ok. połowę normalnej ceny).

Instrukcja stosowania Formidolu.

Ostatnio oglądane produkty

Taśmy fumigacyjne (50 szt.)Taśmy fumigacyjne (50 szt.)
24,97 zł

Dostępność: w magazynie