Wróć do: Sprzęt pszczelarski

Kocioł do wosku i parafiny - ulepszony

5891,05 zł
cena bez VAT: 4789,47 zł
 

Dostępność:
SKU: 2221
Udoskonalony kocioł do gotowania wosku i parafiny z wanną ze stali nierdzewnej. Kocioł o dużej pojemności do gotowania pszczół, całych ramek lub parafinowania nadstawek. Dla większej liczby rodzin pszczelich...

Udoskonalony kocioł do parafinowania i warzenia ramek z wanną ze stali nierdzewnej.


Kociołek do gotowania wosku i parafinowania wanna ze stali nierdzewnej. Kocioł o dużej pojemności do gotowania pszczół, całych ramek lub parafinowania nadstawek. Dla większej liczby rodzin pszczelich potrzebuje skutecznie rozwiązują problem obróbki wosku, a jeśli dodatkowo korzystasz z uli cienkościennych, dobrym wyborem będzie również woskowanie parafinowe. Garnek do gotowania ma wannę ze stali nierdzewnej, aby zapobiec zanieczyszczeniu i niepożądanym barwniki woskowe. Po prostu włóż ramki wrzącej wody, dzięki czemu wosk pięknie schodzi, a oprawki są czyste.

Wanna ze stali nierdzewnej ma wymiary podstawy 618 x 497 x wysokość 485 mm wykonana ze stali nierdzewnej o wytrzymałości spożywczej 1.4301 1,5 mm. Piec wykonany jest z blachy stalowej o grubości 1,5 i 2 mm. ruszt żeliwny, popielniczka, średnica przewodu kominowego 130 mm. Górna część wanny jest izolowana i osłonięta blacha ocynkowana. Kocioł może służyć do topienia wosku, który jest następnie przetwarzany w prasach lub wirówkach. Albo na rozgrzewkę parafina do impregnacji cienkościennych uli przedłużających (temperatura pracy 160 - 210 st.C.) Cały kocioł jest przykryty pokrywą z blachy ocynkowanej. Kominek jest zapewniony matowy lakier żaroodporny. Zalecanym paliwem jest suche drewno. Kocioł celowo nie jest wyposażony w kurek spustowy głównie ze względów bezpieczeństwa.

Kocioł oferuje kilka usprawnień w stosunku do tańszej wersji. Większy rant wanny dla wygodniejszej obsługi. Pokrywa ze stali nierdzewnej zapewnia maksymalną trwałość przed niekorzystnymi wpływami. Ponadto ma również poszycie ze stali nierdzewnej. Kocioł jest zapewniony z kurkiem spustowym 1". Posiada również praktyczne kółka ułatwiające obsługę.

Wymiary bojlera do warzelnictwa i woskowania to:
Wymiary zewnętrzne 780x670 wysokość 900 mm.
Podstawa wewnętrzna wanny 618 x 497 x wysokość 485 mm.
Waga kotła to ok. 65 kg.

Ostatnio oglądane produkty

Kotel na vosk a parafinováníKocioł do wosku i parafiny - ulepszony
5891,05 zł

Dostępność: