Wróć do: Promocje i wyprzedaże

Miodarka z kontenerem Mellarius OptiLine 3 R. z 230V el. przez napęd P40

2869,46 zł
cena bez VAT: 2332,90 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: M415
Miodarka jest trwale połączona z pojemnikiem za pomocą zacisków. Znajduje się pomiędzy miodarką a pojemnikiem duże sito o średnicy 40 cm. Szerokość kosz ma 25 cm, więc miodarka pasuje do większości ramek.
Zawór

Miodarka styczna na trzy ramki z własnym pojemnikiem i sitkiem. Miodarka jest trwale połączona z pojemnikiem za pomocą zacisków. Znajduje się pomiędzy miodarką a pojemnikiem duże sito o średnicy 40 cm. Szerokość kosz ma 25 cm, więc miodarka pasuje do większości ramek. Takie miodarki są przeznaczony dla początkujących pszczelarzy, których wymagania wobec miodarkajes są niskie i co za tym idzie nie chcą inwestować zbyt dużych pieniędzy w jego zakup.

O miodarkach Mellarius z serii OptiLine

Oferty Miodarki Mellarius OptiLine pełnoprawna miodarka w wysokiej jakości designie w korzystnej cenie. Te miodarki są wykonane z mocniejszych blachy ze stali nierdzewnej (0,8 do 1 mm). Szeroka gama ręcznych i elektrycznych miodarki w wariancie stycznym lub promieniowym.

Nowoczesne budownictwo

Miodarki z serii Mellarius OptiLine charakteryzują się nowoczesnym designem, z możliwością demontażu stopy. Bęben miodarki wykonany jest ze stali nierdzewnej, przeznaczonej do kontaktu z żywnością celów o wystarczającej wytrzymałości (0,8 do 1 mm), aby nie można było o tym po prostu pomyśleć niechciane wgniecenia. Cała konstrukcja miodarki wykonana jest przy pomocy spawanie plazmowe. Podczas budowy nacisk kładzie się na gładkie powierzchnie, które można łatwo wyczyścić.

Kosze Miodarki wykonane są z gęstszej siatki z drutów ze stali nierdzewnej, dzięki temu moc plastra miodu przy wybieraniu rozkłada się na większą powierzchnię i tak nie wypada do cięcia drutów w pracy pszczół. Do produkcji koszy używa się prętów okrągłych, które są odporne na skręcanie. Okrągłe powierzchnie bez ostrych krawędzi są również łatwiejsze czysty.

Łatwy demontaż

Układ napędowy zawsze znajduje się na górze miodarki, co zapewnia taką opcję łatwa konserwacja. Dzięki takiemu rozwiązaniu kosz miodarki jest swobodnie umiejscowiony w dolnej części na łożysku kulkowym. Napęd umieszczony jest na listwie dociskowej, na której jednocześnie się znajdują szerokie zawiasy do osłon z plexi. Wystarczy listwa dociskowa z napędem masywny, ponownie wykonany z polerowanej stali nierdzewnej, dla łatwej konserwacji. Po usunięciu górną szynę z napędem, która jest mocowana za pomocą dwóch śrub gwiazdowych, można całkowicie zdemontować po prostu wyjmij dysk. W ten sam sposób po prostu wyjmujesz cały koszyk z miodarki i bez problemu wyczyścisz całą miodarkę i kosz osobno.

Sprawdzony napęd z możliwością zmiany prędkości

Miodarki serii Maxima wyposażone są w niezawodny silnik elektryczny o wystarczającej mocy 110 W. Silniki te są wyposażone we własny wentylator, np lepsze chłodzenie. Częścią silnika jest solidny ręczny system ciągłej regulacji obr./min. Przeniesienie mocy silnika na kosz miodarki zapewnia mechaniczna skrzynia biegów dla optymalnego zakresu prędkości wybierania.

Silnik umożliwia zmianę prędkości, a co za tym idzie zmianę kierunku obrotu całości koszyczki, co zwiększa wygodę wybierania numerów. Pszczoły mają tendencję do budowania komórek lekko nachylone (4° do 5°) w górę – tak, aby przechowywany miód nie wypływał z nich dodatkowo Tak przechowywany miód zapewnia pewną stabilność plastra. Jest to niekorzystne dla pszczelarzy, ponieważ gdy plaster miodu zostanie umieszczony w miodarce, kieruje komórki w jednym kierunku, a jeśli tak, to w tym kierunku w kierunku przeciwnym do kierunku obrotu, wówczas miód będzie słabo wypływał i może się zdarzyć, że v część zapasów miodu pozostanie w plastrach. Dlatego zaletą jest posiadanie Miodark z taką opcją wybieranie dwustronne.

Parametry techniczne miodarki

  • Szerokość kosza: 25x48 cm
  • Typ kosza: z trzonkiem
  • Wysokość miodarki po złożeniu: 120 cm
  • Wysokość bębna: 56 cm
  • Wysokość pojemnika: 50 cm
  • Średnica zewnętrzna bębna: 40 cm
  • Silnik: 110 W
  • Regulacja: płynna, ręczna
  • Kierunek obrotu: oba
Miodarki pochodzą z oficjalnej niemieckiej dystrybucji. Według dyspozycji kolby są dostarczane z czarnymi lub szarymi nogami i niebieskim lub czerwonym silnikiem.

Ostatnio oglądane produkty

Miodarka z kontenerem Mellarius OptiLine 3 R. z 230V el. przez napęd P40Miodarka z kontenerem Mellarius OptiLine 3 R. z 230V el. przez napęd P40
2869,46 zł
Zawór

Dostępność: w magazynie