Wróć do: Miodarki

Miodarka z pojemnikiem Mellarius OptiLine 4 R. P52

2461,07 zł
cena bez VAT: 2000,87 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: M127
Miodarka styczna na cztery ramki z własnym pojemnikiem i sitkiem. Miodarka jest trwale połączona z pojemnikiem za pomocą zacisków. Znajduje się pomiędzy miodarką a pojemnikiem duże sito o średnicy 52 cm. Szerokość kosz ma 29 cm, więc miodarka pasuje do większości ramek
Zawór

Miodarka styczna na cztery ramki z własnym pojemnikiem i sitkiem. Miodarka jest trwale połączona z pojemnikiem za pomocą zacisków. Znajduje się pomiędzy miodarką a pojemnikiem duże sito o średnicy 52 cm. Szerokość kosz ma 29 cm, więc miodarka pasuje do większości ramek. Takie miodarki są przeznaczony dla początkujących pszczelarzy, których wymagania wobec miodarki są niewielkie i co za tym idzie nie chcą inwestować zbyt dużych pieniędzy w jego zakup.

O miodarkach Mellarius z serii OptiLine

Oferty Miodarka Mellarius OptiLine pełnoprawna miodarka w wysokiej jakości designie w korzystnej cenie. Te miodarki są wykonane z mocniejszych blachy ze stali nierdzewnej (0,8 do 1 mm). Szeroka gama ręcznych i elektrycznych miodarki w wariancie stycznym lub promieniowym.

Nowoczesne budownictwo

Miodarki z serii Mellarius OptiLine charakteryzują się nowoczesnym designem, z możliwością demontażu stopy. Bęben miodarki wykonany jest ze stali nierdzewnej, przeznaczonej do kontaktu z żywnością celów o wystarczającej wytrzymałości (0,8 do 1 mm), aby nie można było o tym po prostu pomyśleć niechciane wgniecenia. Cała konstrukcja miodarki wykonana jest przy pomocy spawanie plazmowe. Podczas budowy nacisk kładzie się na gładkie powierzchnie, które można łatwo wyczyścić.

Kosze Miodarki wykonane są z gęstszej siatki z drutów ze stali nierdzewnej, dzięki temu moc plastra miodu przy wybieraniu rozkłada się na większą powierzchnię i tak nie wypada do cięcia drutów w pracy pszczół. Do produkcji koszy używa się prętów okrągłych, które są odporne na skręcanie. Okrągłe powierzchnie bez ostrych krawędzi są również łatwiejsze czysty.

Łatwy demontaż

Układ napędowy zawsze znajduje się na górze miodarki, co zapewnia taką opcję łatwa konserwacja. Dzięki takiemu rozwiązaniu kosz miodarki jest swobodnie umiejscowiony w dolnej części na łożysku kulkowym. Napęd umieszczony jest na listwie dociskowej, na której jednocześnie się znajdują szerokie zawiasy do osłon z plexi. Wystarczy listwa dociskowa z napędem masywny, ponownie wykonany z polerowanej stali nierdzewnej, dla łatwej konserwacji. Po usunięciu górną szynę z napędem, która jest mocowana za pomocą dwóch śrub gwiazdowych, można całkowicie zdemontować po prostu wyjmij dysk. W ten sam sposób po prostu wyjmujesz cały koszyk z miodarki i bez problemu wyczyścisz całą miodarkę i kosz osobno.

Sprawdzony napęd ręczny z hamulcem

Wysokiej jakości napęd ręczny ze skrzynią biegów, który nie wymaga dużej mocy podczas skręcania. Rękojeść wykonana jest z wytrzymałego, masywnego materiału, który zapewnia wytrzymałość i stabilność.

Moc napędu ręcznego przekazywana jest na wał miodarka za pomocą przekładni z gwintem ślimakowym, która pełni rolę hamulca przy zmianie prędkości. Zatem po prostu cofając się, możesz spowolnić kosz lub całkowicie go zatrzymać.

Napęd wyposażony jest w wolnobieg, dzięki czemu nie ma ryzyka przekręcenia korbki w trakcie użytkowania. Jeśli więc zwolnisz korbę, przekładnia ślimakowa zostanie natychmiast zwolniona, a korba przestanie się obracać – zawsze niezawodnie i bez żadnych opóźnień.

Parametry techniczne miodarki

  • Szerokość kosza: 29x48 cm
  • Typ kosza: z trzonkiem
  • Wysokość miodarki po złożeniu: 120 cm
  • Wysokość bębna: 56 cm
  • Wysokość pojemnika: 50 cm
  • Średnica zewnętrzna bębna: 52 cm
  • Kierunek obrotu: zgodny z ruchem wskazówek zegara
  • Hamulec: tak
  • Wybieg: tak
Miodarki pochodzą z oficjalnej niemieckiej dystrybucji. Według dyspozycji Kolby są dostarczane z czarnymi lub szarymi nogami.

Ostatnio oglądane produkty

Miodarka z pojemnikiem Mellarius OptiLine 4 R. P52Miodarka z pojemnikiem Mellarius OptiLine 4 R. P52
2461,07 zł
Zawór

Dostępność: w magazynie