Wróć do: Elementy do uli

Przegroda zacieśniająca tektura poliwęglanowa - Langstroth 159

21,94 zł
cena bez VAT: 17,83 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 3951
rzegrody zacieśniające - zatwory, służą do odgrodzenia , odseparowania gniazda od pozostałej części ula podczas gdy ul nie jest dostatecznie wypełniony ramkami. Przegrody zacieśniające wykonane ze wykonane są z Tektura poliwęglanowa o grubości 3 mm i drewna.

Przegroda zacieśniająca tektura poliwęglanowa - Langstroth 159

Przegrody zacieśniające - zatwory, służą do odgrodzenia , odseparowania gniazda od pozostałej części ula podczas gdy ul nie jest dostatecznie wypełniony ramkami. Przegrody zacieśniające wykonane ze wykonane są z Tektura poliwęglanowa o grubości 3 mm i drewna. Odporne na zawilgocenie i odporne na zgryzanie przez pszczoły.

Przegroda komory ociepleniowej jest przeznaczona do ocieplania rodzin pszczelich podczas wiosennego rozwoju, a także do ocieplania nowych lub słabych rodzin. Przegroda jest umieszczana w nadstawce w celu podzielenia nadstawki na dwie części, umożliwiając w ten sposób wychowywanie nowych rodzin pszczelich. Przegroda jest stopniowo przesuwana, aż młoda kolonia stanie się pełną kolonią. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku nowo utworzonych komórek czerwiu. Przegroda komorowa służy również do zawężenia przestrzeni w ulu dla słabszych rodzin podczas zimowania. Zmniejszenie przestrzeni w ulu zwiększa komfort termiczny i skuteczność izolacji rodziny. Jeśli ul nie jest w pełni zajęty przez ramki, można użyć przegrody, aby oddzielić aktywną część rodziny od niewykorzystanej przestrzeni w ulu.

Przegrody te wykonane są z tektury poliwęglanowej o grubości 3 mm, która jest mocno przyklejona i zabezpieczona zszywkami do drewnianej ramy. Wewnątrz, jako
izolacją jest klasyczny styropian.
 

Ostatnio oglądane produkty

Przegroda zacieśniająca tektura poliwęglanowa - Langstroth 159Przegroda zacieśniająca tektura poliwęglanowa - Langstroth 159
21,94 zł

Dostępność: w magazynie