Wróć do: Uteplené úly

Sygnalizator roju opakowanie 10 szt.

59,74 zł
cena bez VAT: 48,57 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: L5010
Ten innowacyjny produkt daje natychmiastową informację o ewentualnym wyrojeniu w danej rodzinie. Opakowanie - 10 sztuk w woreczku.

Sygnalizator roju opakowanie 10 szt.

Opatentowany przez nasza firmę sygnalizator rojów, ułatwia kontrole rodzin pszczelich. Dzięki wieloletniej obserwacji oraz pomysłowi zaprzyjaźnionego pszczelarza stworzyliśmy jedyny taki produkt na świecie.

Metoda działania produktu jest prosta. Pszczoły podczas stanu rojenia, chcąc uciec z ula, kierują się do otworu wyjściowego, w którym montujemy sygnalizator. Pod naporem pszczół na kapturek w pewnym momencie zostaje zsunięty umożliwiając pszczołom opuszczenie ula, co jest dla pszczelarza istotnym znakiem, ze pszczoły się wyroiły.

Sygnalizator rojów to nowatorski projekt zapoczątkowany przez współpracę Firmy LYSON z autorem pomysłu Panem Zdzisławem Żurem. Innowacyjne rozwiązanie charakteryzuje się prostotą rozwiązań oraz dostępnością dla każdego.

Jak zbudowany jest sygnalizator rojów Firmy LYSON?

Przeźroczysty kapturek wieńczy zakrzywioną pod odpowiednim kątem rurkę. Przeźroczysta pokrywa podczas rójki powoduje, że pszczoły usilnie przemieszczają się do światła pod pokrywę. Napór pszczół powoduje finalnie wypchnięcie przeźroczystej pokrywy. W momencie kiedy przeźroczyste zwieńczenie odpada z konstrukcji sygnalizatora pszczelarz wie, że doszło do wyrojenia się pszczół w danym ulu. Nie ma potrzeby otwierania i zaglądania do ula. Nie musimy w tym przypadku irytować pszczół.
Najważniejsze jest aby zakrzywienie stosowanej rury było odpowiednie. Ważny jest również kolor stosowanej rurki. Nie może być to kolor czarny. Musi być to odcień na tyle jasny, aby pszczoły podczas rojenia przemieszczały się w stronę jej ujścia. Długość rurki i jej kąt zakrzywienia powoduje, że pszczoły mogą obserwować zewnętrze ula.

Głównymi cechami niniejszego produktu jest prostota i funkcjonalność, a także solidne i profesjonalne wykonanie.

Wymiar końcówki umieszczanej w otworze wentylacyjnym: 20x50mm

Ostatnio oglądane produkty

Sygnalizator roju opakowanie 10 szt.Sygnalizator roju opakowanie 10 szt.
59,74 zł

Dostępność: w magazynie