Wróć do: Sprzęt do hodowli matek

Ulik weselny jednorodzinny styropianowy, niemalowany

76,24 zł
bez VAT: 61,98 zł

Dostępność:
SKU: W10860
Ulik weselny styropianowy zapewnia doskonałe warunku do wychowu matek pszczelich. Dzięki swoim zaletom cieszy się dużą popularnością wśród hodowców matek.

Ulik weselny jednorodzinny styropianowy, niemalowany

Skład ulika weselnego:
dennica połączona z korpusem
4 ramki oraz komorę do podkarmiania
daszek
komplet rameczek - 4 sztuki
komplet zatyczek do wylotów (kółka)

Zalety ulika weselnego jednorodzinnego:
- mały, lekki i poręczny w użytkowaniu
- trwały
- nie wymaga dużego nakładu pracy
- zapewnia bardzo dobre warunki cieplne
- wylotek w przedniej ścianie ula z możliwością regulacji
- otwór wentylacyjny oraz dodatkowy otwór wylotowy w dnie
- komora do podkarmiania oddzielona elementem kraty odgrodowej
- może posłużyć jako transporter małej rodzinki pszczelej wraz z czerwiącą matką
- może również posłużyć do przetrzymywania rezerwowej matki pszczelej

- produkt polski
Jak jest zbudowany ulik weselny?

Konstrukcja ulika weselnego przypomina standardowy ul, lecz jest o wiele mniejszych gabarytów i rzecz jasna – mieści mniej pszczół. Na tym aspekcie hodowcom najbardziej zależy, ponieważ wpływa na ekonomię wychowu matek pszczelich. W uliku weselnym zarówno matki pszczele, jak i pszczoły jej towarzyszące mają zapewnione wszystko to, czego potrzebują: doskonałe warunki termiczne i wentylacyjne, możliwość pobrania pokarmu i rozwoju rodziny.

Aby zapewnić jak najlepszą wentylację, w uliku zastosowano osiatkowany otwór wentylacyjny w dnie oraz aż dwa wylotki: w przedniej ścianie ula oraz w dnie.

Regulację wlotka umożliwia plastikowa wkładka w kształcie kółka. Daje ona możliwość aż 4 ustawień: pełne otwarcie, zakratowanie wentylacyjne, krata odgrodowa (przez którą przejdą tylko pszczoły, natomiast matce pszczelej uniemożliwi wyjście z ulika) oraz zamknięcie „na głucho”.

Komorę do podkarmiania oddzielono elementem kraty odgrodowej, aby matka pszczela w niej nie czerwiła.

Choć ulik weselny służy do wychowu matek pszczelich i przetrzymywania ich wraz z minirodzinkami do czasu unasiennienia, to z powodzeniem można go również wykorzystać do przetrzymywania zapasowej matki lub do przewiezienia nowej rodzinki pszczelej wraz z czerwiącą matką.

Zaleca się pomalowanie ulika styropianowego, aby zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi i utlenianiem się styropianu, np. farbami silikonowo-akrylowymi przeznaczonymi na zewnątrz.

Do ulików weselnych polecamy również podkurzacze pomagające przy podbieraniu miodu, podkarmiaczki które będą sycić pszczoły niezależnie od warunków, oferujemy także przeróżne akcesoria do uli.

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj