Wróć do: Środki chemiczne

Waporyzator kwasu szczawiowego - Varroa Cleaner

349,73 zł
cena bez VAT: 284,33 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 3137
Waporyzator kwasowy Varroa Cleaner to prosta i niedroga wersja Waporyzatory Varox. Wyparka kwasu VarroaCleaner jest przeznaczona do odparowywania dwuwodzianu kwasu szczawiowego. Jest podgrzewany w postaci proszku, a tym samym odparowywany. Urządzenie przeznaczone jest do zasilania z akumulatora samochodowego.

Varroa Cleaner - waporyzator kwasu szczawiowego

Vaporyzator kwasu Varroa Cleaner to prosta i ekonomiczna wersja Waporyzatory Varox. Wyparka kwasu Oxavar przeznaczona do odparowywania kwasu dwuwodzianowego szczawiowy. Jest podgrzewany w postaci proszku, a tym samym odparowywany. Urządzenie przystosowane jest do zasilania z akumulatora samochodowego (12 V, odpowiednie są akumulatory o pojemności większej niż 40 Ah). Pobór mocy urządzenia wynosi 130W.

Podczas aplikacji zawsze upewnij się, że Varroa Cleaner jest włożony do dna, gdy odparowany kwas unosi się. Zawsze wkładaj w bezpiecznej odległości od wosku i innych łatwopalnych materiałów (co najmniej 2 cm). Puszka środka czyszczącego Varroa osiągnąć temperaturę do 400 stopni Celsjusza. Jeśli zostawisz go w pobliżu drewnianych części pokrzywka, może powodować ciemnienie aż do czernienia drewna, wówczas zaleca się zastosowanie odpowiedniej izolacji między Oxavar a drewnem wkładka (np. kawałek blachy lub izolacyjna niepalna wata).

Dawkowanie: Zwykle na pokrzywkę z pojedynczym przedłużeniem stosuje się 1 g kwasu (1 łyżeczka), na dwa lub więcej rozszerzeń uli 2 g kwasu (2 łyżeczki). 1 gram jest jedna łyżeczka luźno nalanego kwasu („rozpakowany, bez miarki”). O dokładnie zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii w sprawie dawkowania.

Zabieg należy przeprowadzić, gdy aktywność pszczół jest niska, gdy większość z nich jest w ula, ale temperatura podczas leczenia nie powinna być poniżej 2 stopni Celsjusza. Przed zabiegiem szczelnie zamknij cały ul, aby zapobiec powstawaniu oparów kwasy uciekały tak wolno, jak to możliwe. Uszczelnij również dno ula, aby dostała się do niego ograniczona ilość świeżego powietrza, co rozcieńczałoby opary. Czas parowanie kwasu wynosi ok. dwie i pół minuty, następnie odłącz urządzenie i pozostaw je w ulu kolejne dwie minuty (przed ochładza się). Następnie wyciągnij i zamknij dno. Po kolejnych dziesięciu minutach możesz otwórz ul.

Pakiet zawiera:

  • Urządzenie Varroa Cleaner

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj

Ostatnio oglądane produkty

Waporyzator kwasu szczawiowego - Varroa CleanerWaporyzator kwasu szczawiowego - Varroa Cleaner
349,73 zł

Dostępność: w magazynie