Wróć do: Środki chemiczne

Waporyzator kwasu szczawiowego - Varrox - Oxavar

499,17 zł
cena bez VAT: 405,83 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 3138
Waporyzator kwasowy Oxavar to ulepszona wersja pierwowzoru Waporyzatory Varrox niemieckiego producenta. Wyparka kwasu Oxavar przeznaczona do odparowania dwuwodzianu kwasu szczawiowego. Jest podgrzewany w postaci proszku, a tym samym odparowywany. Urządzenie przeznaczone jest do zasilania z akumulatora samochodowego.

OXAVAR - Varrox - waporyzator kwasu szczawiowego

Waporyzator kwasowy Oxavar to ulepszona wersja pierwowzoru Waporyzatory Varrox niemieckiego producenta. Wyparka kwasu Oxavar przeznaczona do odparowywania kwasu dwuwodzianowego szczawiowy. Jest podgrzewany w postaci proszku, a tym samym odparowywany. Urządzenie przystosowane jest do zasilania z akumulatora samochodowego (12 V, odpowiednie są akumulatory o pojemności większej niż 40 Ah). Pobór mocy urządzenia wynosi 150W.

Podczas stosowania zawsze upewnij się, że Oxavar jest włożony w dno, gdy odparowany kwas unosi się. Oxavar zawsze wkładaj w bezpiecznej odległości od wosku i innych łatwopalnych materiałów (co najmniej 2 cm). Oxavar może osiągnąć temperaturę do 400 stopni Celsjusza. Jeśli zostawisz go w pobliżu drewnianych części pokrzywka, może powodować ciemnienie aż do czernienia drewna, wówczas zaleca się zastosowanie odpowiedniej izolacji między Oxavar a drewnem wkładka (np. kawałek blachy lub izolacyjna niepalna wata).

Dawkowanie: Zwykle na pokrzywkę z pojedynczym przedłużeniem stosuje się 1 g kwasu (1 łyżeczka), na dwa lub więcej rozszerzeń uli 2 g kwasu (2 łyżeczki). 1 gram jest jedna łyżeczka luźno nalanego kwasu („rozpakowany, bez miarki”). O dokładnie zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii w sprawie dawkowania.

Zabieg należy przeprowadzić, gdy aktywność pszczół jest niska, gdy większość z nich jest w ula, ale temperatura podczas leczenia nie powinna być poniżej 2 stopni Celsjusza. Przed zabiegiem szczelnie zamknij cały ul, aby zapobiec powstawaniu oparów kwasy uciekały tak wolno, jak to możliwe. Uszczelnij również dno ula, aby dostała się do niego ograniczona ilość świeżego powietrza, co rozcieńczałoby opary. Czas parowanie kwasu wynosi ok. dwie i pół minuty, następnie odłącz urządzenie i pozostaw je w ulu kolejne dwie minuty (przed ochładza się). Następnie wyciągnij i zamknij dno. Po kolejnych dziesięciu minutach możesz otwórz ul.

Pakiet zawiera:

  • Urządzenie Oxavar
  • Dwie miarki
  • Okulary ochronne
  • Respirator z filtrami
  • Rękawice ochronne

Ostatnio oglądane produkty

Waporyzator kwasu szczawiowego - Varrox - OxavarWaporyzator kwasu szczawiowego - Varrox - Oxavar
499,17 zł

Dostępność: w magazynie