Wróć do: Pokarm dla pszczół
48,58 zł
cena bez VAT: 44,98 zł
 

Dostępność:
SKU: 6081
Uzupełnienie witamin i naturalnej mikroflory w przewodzie pokarmowym pszczół. Dodatek do karmienia pszczół syropem cukrowym, masą miodowo-cukrową i zamiennikami pierzgi.

Apilac - preparat witaminowy dla pszczół - 100g

Dodatek witamin i naturalnej mikroflory w przewodzie pokarmowym pszczół traktat. Dodatek do karmienia pszczół syropem cukrowym, ciastem miodowo-cukrowym i substytuty pierzgi (np. ciasto drożdżowo-cukrowe) oraz do dokarmiania zimowego. Wspomaganie naturalnej odporności lęgów pszczelich i osobników dorosłych na choroby zakaźne pszczoły Odbudowa naturalnej mikroflory jelitowej pszczół po zatruciach preparatami chemicznymi do ochrony roślin i działając drogą pokarmową.

Skład (postać proszku):
- Lactobacillus acidophilus 109 jtk
- Nikotynamid - B3 37,5 mg
- Streptococcus faecium 109 jtk
- Pantotenian wapnia - B5 32,5 mg
- Witamina B 180 mg
- Witamina B6 7,5 mg
- Witamina B2 25 mg
- Witamina C do 1,0 g


Funkcje i działanie:
Apilac to preparat odżywczy z żywymi kulturami bakterii korzystnych dla pszczół. Bakterie te kolonizują przewód pokarmowy pszczół i powodują u pszczół kwasicę mleczanową chleba (konserwowanie chleba pszczelego). Preparat zawiera witaminy z grupy B niezbędny dla pszczół, wskazany szczególnie w żywieniu matek oraz w pokarmie dla pszczół larwy. Dodatek witaminy C poprawia smak i zwiększa tempo pobierania pokarmu pszczoły. Apilacja usprawnia procesy trawienne, ogranicza rozwój patogenów mikroorganizmów, a także odgrywa istotną rolę w procesie detoksykacji poprzez rozkład niepożądane składniki pochodzenia roślinnego.

Regularne i kontrolowane podawanie bakterii kwasu mlekowego przyczynia się do poprawy kondycji i sprawności fizjologicznej oraz przeżywalności pszczół. Bakterie odpowiedzialne za przebieg fermentacji mlekowej mogą wspomagać profilaktykę chorób płody i dorosłe pszczoły.

Dawkowanie: 1 g na 10 litrów syropu cukrowego lub 6 kg ciasta miodowo-cukrowego.

Podawać w syropie w porcjach 0,25-0,5 litra dziennie przez 7 dni.

Okres ważności: Nie dotyczy.

Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej temperatura.

Ostrzeżenie: Unikać kontaktu ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego produkt ze skórą, błonami śluzowymi i oczami. Po przygotowaniu produktu dokładnie umyć ręce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Okres trwałości: 12 miesięcy

Opakowanie: 100g

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj

Ostatnio oglądane produkty

Apilac - 100 g
48,58 zł

Dostępność: