Wróć do: Sprzęt pszczelarski

Drożdże do produkcji miodów pitnych 50 l - głębokie - VÚ Dol.

16,42 zł
bez VAT: 13,35 zł

Dostępność: w magazynie
SKU: 2399
Wysokiej jakości drożdże głębokiej fermentacji Dolsk oraz sól odżywcza do produkcji 50 litrów miodów pitnych.

Drożdże głębokiej fermentacji Dolsk i sól odżywcza do produkcji 50 litrów miodu pitnego


Drożdże głębokiej fermentacji Dola i sól odżywcza do produkcji 50 litrów miodu pitnego. Wyhodowano drożdże głębokiej fermentacji Dol Instytut Badawczy včelářské s.r.o. w Dole i posiadają odpowiednie właściwości do własnej produkcji domowej miód pitny o wyższej zawartości alkoholu. Drożdże z powodzeniem można również stosować do produkcji win owocowych oraz korygowania niesfermentowanych miodów pitnych. Drożdże w puszkach mają długi okres przydatności do spożycia. Drożdże Dole najlepiej przechowywać w temp niższa temperatura (10 - 20°C). Po otwarciu tuby zawartość należy natychmiast wykorzystać do zaczynu zgodnie z instrukcją.

Jak przygotować dobry miód pitny? - instrukcje

- niedostatecznie przefermentowany zakwas – zakwas pozostawiono w niskiej temperaturze lub po przez krótki czas i dlatego nie zawiera wystarczającej ilości drożdży
- dodanie całej dawki soli odżywczej do zakwasu zamiast roztworu miodu
- niedostateczna temperatura podczas pierwszej fermentacji lub wahania temperatury (np ogrzewanie)
- niewystarczające gotowanie roztworu miodu z usuwaniem piany

Jeśli miód pitny przestało fermentować i jest słodkie (jeśli gęstość nie została przekroczona podczas gotowania powyżej 26 - 30 stopni sacharometrycznych), zalecamy zamieszać miód pitny poprzez napowietrzanie (jak przy pierwszym butelkowaniu) lub bulgotanie powietrzem i pozostawianie w temp temperatura 22 - 26°C. Jeśli stężenie alkoholu jest niskie (do 11%), miód pitny jest będzie zaczyn. Po zakończeniu fermentacji przystępujemy do 1. butelkowania zgodnie z instrukcją. Podczas gotowania mniejszej niż 50 litrów, należy użyć wszystkich drożdży, ale tylko część pożywki sól (0,3 g na 1 litr).

Rozkoszuj się wysokiej jakości czeskim domowym miodem pitnym dzięki Drożdże głębokiej fermentacji Dolsk i sól odżywcza do produkcji 50 litrów miodu pitnego.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj