Wróć do: Sprzęt pszczelarski

Drożdże do produkcji miodów pitnych 50 l - VÚ Dol.

16,42 zł
bez VAT: 13,35 zł

Dostępność: w magazynie
SKU: 2398
Wysokiej jakości drożdże i odżywki firmy Dolsk. sól na 50 l miodu pitnego. Drożdże Dolsk zostały wyhodowane w Instytucie Badawczym včelařské s.r.o.

Drożdże Dola i sól odżywcza do produkcji 50 litrów miodu pitnego

Jakościowe drożdże Dolské i sól odżywcza na 50 l miodu pitnego. Drożdże Dolsk zostały wyhodowane w Instytucie Badawczym včelařské s.r.o. w Dole i mają idealne właściwości do produkcji doskonałego czeskiego miodu pitnego. Drożdże można również wykorzystać do produkcji wina owocowe. Drożdże w puszkach mają długi okres przydatności do spożycia. Drożdże Dola se najlepiej przechowywać je w niższej temperaturze (10-20°C). Po otwarciu tuby zawartość jest niezbędna natychmiast użyć do zaczynu zgodnie z załączoną instrukcją.

Jak przygotować dobry miód pitny? - instrukcje

Najczęstsze błędy, które powodują nieudaną produkcję miodów pitnych:
- niedostatecznie przefermentowany zakwas – zakwas pozostawiono w niskiej temperaturze lub po przez krótki czas i dlatego nie zawiera wystarczającej ilości drożdży
- dodanie całej dawki soli odżywczej do zakwasu zamiast roztworu miodu
- niedostateczna temperatura podczas pierwszej fermentacji lub wahania temperatury (np ogrzewanie)
- niewystarczające gotowanie roztworu miodu z usuwaniem piany

Jeśli miód pitny przestało fermentować i jest słodkie (jeśli gęstość nie została przekroczona podczas gotowania powyżej 26 - 30 stopni sacharometrycznych), zalecamy zamieszać miód pitny poprzez napowietrzanie (jak przy pierwszym butelkowaniu) lub bulgotanie powietrzem i pozostawianie w temp temperatura 22 - 26°C. Jeśli stężenie alkoholu jest niskie (do 11%), miód pitny jest będzie zaczyn. Po zakończeniu fermentacji przystępujemy do 1. butelkowania zgodnie z instrukcją. Podczas gotowania mniej niż 50 litrów miodu pitnego, użyj wszystkich drożdży, ale tylko część pożywki sól (0,3 g na 1 litr).

Zafunduj sobie jakościowy czeski miód pitny dzięki Drożdże i sól dolowa do produkcji 50 litrów miodu pitnego.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj