Wróć do: Sprzęt pszczelarski

Drożdże do produkcji miodów pitnych 50 l - VÚ Dol.

16,42 zł
cena bez VAT: 13,35 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 2398
Wysokiej jakości drożdże i odżywki firmy Dolsk. sól na 50 l miodu pitnego. Drożdże Dolsk zostały wyhodowane w Instytucie Badawczym včelařské s.r.o.

Drożdże Dola i sól odżywcza do produkcji 50 litrów miodu pitnego

Jakościowe drożdże Dolské i sól odżywcza na 50 l miodu pitnego. Drożdże Dolsk zostały wyhodowane w Instytucie Badawczym včelařské s.r.o. w Dole i mają idealne właściwości do produkcji doskonałego czeskiego miodu pitnego. Drożdże można również wykorzystać do produkcji wina owocowe. Drożdże w puszkach mają długi okres przydatności do spożycia. Drożdże Dola se najlepiej przechowywać je w niższej temperaturze (10-20°C). Po otwarciu tuby zawartość jest niezbędna natychmiast użyć do zaczynu zgodnie z załączoną instrukcją.

Jak przygotować dobry miód pitny? - instrukcje

Najczęstsze błędy, które powodują nieudaną produkcję miodów pitnych:
- niedostatecznie przefermentowany zakwas – zakwas pozostawiono w niskiej temperaturze lub po przez krótki czas i dlatego nie zawiera wystarczającej ilości drożdży
- dodanie całej dawki soli odżywczej do zakwasu zamiast roztworu miodu
- niedostateczna temperatura podczas pierwszej fermentacji lub wahania temperatury (np ogrzewanie)
- niewystarczające gotowanie roztworu miodu z usuwaniem piany

Jeśli miód pitny przestało fermentować i jest słodkie (jeśli gęstość nie została przekroczona podczas gotowania powyżej 26 - 30 stopni sacharometrycznych), zalecamy zamieszać miód pitny poprzez napowietrzanie (jak przy pierwszym butelkowaniu) lub bulgotanie powietrzem i pozostawianie w temp temperatura 22 - 26°C. Jeśli stężenie alkoholu jest niskie (do 11%), miód pitny jest będzie zaczyn. Po zakończeniu fermentacji przystępujemy do 1. butelkowania zgodnie z instrukcją. Podczas gotowania mniej niż 50 litrów miodu pitnego, użyj wszystkich drożdży, ale tylko część pożywki sól (0,3 g na 1 litr).

Zafunduj sobie jakościowy czeski miód pitny dzięki Drożdże i sól dolowa do produkcji 50 litrów miodu pitnego.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj

Ostatnio oglądane produkty

Drożdże do produkcji miodów pitnych 50 l - VÚ Dol.Drożdże do produkcji miodów pitnych 50 l - VÚ Dol.
16,42 zł

Dostępność: w magazynie