Wróć do: Sprzęt do hodowli matek

Klícka - izolator do walki z Langstroth varoase 2/3

68,22 zł
bez VAT: 55,47 zł

Dostępność: w magazynie
SKU: 0539
Ograniczymy tylko ruch matki i układanie do kilku dokładnie określonych przez nas ramek. Ponieważ cały cykl trwa dłużej niż jest cyklu wylęgowego pszczół, w późniejszym etapie będziemy mieli tylko te klatki, na których bazują nad którym matka została zamknięta w klatce i dzięki temu zyskujemy nad nim pełną kontrolę jakie ramy może być Varoáza.
Klawisz walki Langstrotha varoase 2/3 Świetne narzędzie do leczenia warrozy bez chemii.
Zawiera 1x klatkę z drzwiami, 1x ramę Langstroth 2/3
Materiał: polipropylen odporny na temperaturę do 100°C
Atest do kontaktu z żywnością i bezpieczeństwa zdrowotnego


Przypinając matkę do ramy

Wymaga specjalnej klatki na ramę i bezwarunkowej zgodności dokładne sekwencje czasowe z obrazka poniżej. Ograniczymy tylko ruch matki i układanie do kilku dokładnie określonych przez nas ramek. Ponieważ cały cykl trwa dłużej niż jest cyklu wylęgowego pszczół, w późniejszym etapie będziemy mieli tylko te klatki, na których bazują nad którym matka została zamknięta w klatce i dzięki temu zyskujemy nad nim pełną kontrolę jakie ramy może być Varoáza. Roztocza Varoase atakują tylko ustalone komórki, dlatego jeśli będziemy trzymać się harmonogramu, możemy osiągnąć efektywność nawet do 97%.

Procedura

Pierwszego dnia wkładamy ramkę A do rodziny pszczół, 9-go dnia od ramki I wyjmujemy klatkę, wstawiamy nową ramkę B i blokujemy. Dzień 18 zostanie zastąpiony ramkę A z rodziny pszczół i zniszcz ją, zdejmij klatkę z ramki B i umieść ją na nowej ramce C, w 27 dniu usuwamy ramkę B z ula, niszczymy ją i usuwamy klatkę z ramki C, 36 dnia usuniemy ramkę C i również ją zniszczymy. Powinniśmy byli się go teraz pozbyć co najmniej 97% Varoase bez użycia jakiejkolwiek chemii.

Jak zapobiegać nawrotom Varoase

Aby nie zainfekować rodziny pszczół ponownie roztoczami Varoáza, musimy zniszczyć zaatakowane ramy Varoázy. Najskuteczniejszym sposobem jest kadrowanie po wyciągnięciu włóż ul do zamrażarki na 48 godzin, a następnie wyczyść ramki lub całe ramki zniszcz całkowicie według własnego uznania.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj