Wróć do: Wagi i czujniki do ula

Wariant skali pszczelarskiej dolny typ A1

171,20 zł
cena bez VAT: 139,19 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: 1136
Typ A1 – w przypadku płaskiego dna ula konieczne jest postawienie strąka do ważenia tylne rogi uli podkładki 5 mm. Dowiedz się i podejmij decyzję, biorąc również pod uwagę bezpośrednią wagę pszczół i ich stad.

Skala pszczelarska dolna A1

Typ A1 – dla płaskiego dna ula konieczne jest podłożenie pod wagę tylne rogi uli podkładki 5 mm. Dowiedz się i podejmij decyzję również z biorąc pod uwagę bezpośrednią wagę pszczół i ich zapasów. Główne zalety tego typu obciążniki tylne. Jesienią wszystkie rodziny pszczele mogą być nakarmione mniej więcej na tym samym poziomie waga. Wiosną można poznać stan stad i uratować przed nimi najsilniejsze rodziny pszczele ostateczna śmierć głodowa. Latem można sprawdzić, czy są tam już kolonie pszczół zarojonych lub ograbionych zapłacą pszczelarzom przede wszystkim oszczędzając paszę i zapobiegając stratom zimowym kolonie pszczół Za pomocą sprężyny pszczelarz ustawia wagę na zero, gdy ul jest ważony bez pszczół tylko z pszczołami i zapasami.

Ścigacz do ula dla bardziej ekonomicznego dokarmiania latem. Przed Podczas karmienia dobrze jest znać stan zapasów, ponieważ niektórzy mają ich więcej niż inni kolonie mogą stanąć w obliczu cichego rabunku i będą musiały uzupełnić więcej. Dzięki tej wadze pszczelarz może karmić tylko tyle, ile jest potrzebne. To może zaoszczędzić około 20% wydatków na żerowania, a także zimowe straty nieprzerwanych, zwykle najsilniejszych rodzin pszczelich. Poprzez wstępne naprężenie sprężyny, skalę można zresetować (przy pustych ulach) do zera, a następnie można odczytać tylko zawartość, pszczoły, zapasy, pyłki.

Wyrównanie: pszczelarz ustawia tylko jeden identyczny ul puste ziemie i żadnych pszczół. Regulując nakrętkę motylkową, wstępnie napina sprężynę do ustawia skalę na zero. Podczas ważenia waga pokazuje tylko wagę zawartości, tj. pszczoły, pyłki i zapasy. Ponieważ pszczoły siedzą inaczej, odległość punktu obrotu z przodu również nie jest ustalona, ​​dane wagi są oznaczone jako informacyjne.

Obie dolne skale mają (poza skalą) regulowany znacznik. Pszczelarz ustawia to na idealną wartość, jaką rodziny pszczół powinny mieć w tym czasie... Ważąc, odkryje różnice i będzie mógł na czas podjąć działania.

Przesuwając dzwonek do rowka po prawej stronie, zakres pomiaru zmienia się z + 40 kg na + 60 kg, którą można następnie odczytać na okrągłej skali z tyłu. Możesz używać prowadnicy przesuwnej w sposób ciągły ustawić, ile ule powinny ważyć w tym czasie. Waga nie jest przeznaczona do maksimum ważący np. 200 kg – zbędny, ale tylko na okres rozwoju i karmienia pszczół.

Nasza waga to idealne rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy muszą monitorować zmiany waga ula.

Instrukcje dotyczące dostosowywania skali:
Umieszczasz wagę na ulu z pustymi plastrami i bez pszczół. Nakrętka lewego skrzydła wstępnie napinamy sprężynę tak, aby podziałka wskazywała zero. Pozwoli nam to o godz ważenie innych identycznych uli można jedynie odjąć od wagi zapasów i pszczół.

Niepełnoletni:
będziemy uzupełniać zapasy tylko do wybranej przez nas wagi.

Po karmieniu:
Sprawdzimy, czy jakieś ule nie padły ofiarą cichego napadu

Wczesną wiosną
przekonamy się, czy najsilniejszym (najwięcej jedzą) nie grozi śmierć głodowa.

W sprzęgle
Dowiemy się, może wciśniemy kolejnego miedziaka.

Dla monitorowanych:
można sprawdzić, czy rodziny pszczele (nie) już się roiły
Wagi denne przeznaczone są do uli z Varroa i dnem płaskim. Możesz użyć tylnego obciążnika ule zamontowane na profilach L mogą być również ważone.

Ostatnio oglądane produkty

Wariant skali pszczelarskiej dolny typ A1Wariant skali pszczelarskiej dolny typ A1
171,20 zł

Dostępność: w magazynie