Wróć do: Produkcja świec

Forma silikonowa do świec LZ099

134,11 zł
cena bez VAT: 109,03 zł
 

Dostępność: w magazynie
SKU: LZ099
Forma silikonowa służy do odlewania świec z wosku pszczelego. Formy wykonane są z wysokiej jakości silikonu, który z łatwością wytrzymuje temperaturę stopionego materiału wosk. Formy silikonowe są zwykle wykonane z jednego kawałka, który jest cięty na wymiar świeca wyszła dobrze.

Silikonowe foremki na świece z wosku pszczelego typ - LZ099


Silikonowa forma służy do odlewania świec z wosku pszczelego. Formy wykonane są z wysokiej jakości silikonu, który z łatwością wytrzymuje temperaturę stopionego materiału wosk. Formy silikonowe są zwykle wykonane z jednego kawałka, który jest cięty na wymiar świeca wyszła dobrze. Cięcie formy jest również spowodowane włożeniem knota. Formularze są przeznaczony do wielokrotnego użytku.

Silikonowe formy nadają się do odlewania wosku, mydła, gips, żywica itp.

Jak zrobić świece z wosku pszczelego.

Przed pierwszym lub jeśli nie był używany przez dłuższy czas, wówczas formularz umyj to. Może dojść do uwolnienia oleju silikonowego, który należy zmyć na przykład woda źródlana lub przetrzyj serwetką nasączoną alkoholem.

Nie zapomnij dobrze zamocować knota. Służy do naprawy formularza zwykła gumka dołączona do formy. Użyj w razie potrzeby więcej gumek. Okrągłe gumki nie nadają się, ponieważ zsuwają się w kształcie stożka w dół). Gumki nie nadają się do większych form i lepiej używać ich do mocowania sznurek, który kilkakrotnie owijamy wokół formy, lub można użyć rozciągliwego sznurka folia.

Wlej wosk do foremek o temperaturze ok. 100°C. W miarę stygnięcia wosku w formie zmniejsza się jego objętość. Jednocześnie zawiera wosk tendencja do przyklejania się do krawędzi formy podczas krzepnięcia. Ostateczny kształt świecy jest więc taki w pewnym stopniu zależy od elastyczności materiału formy. Pomocne może być przebicie środka formy podczas krzepnięcia, a następnie wypełnić otwór dodatkowym woskiem.

Czasami może być problem, jeśli mają one formę wnęki i jest to bardzo złożona forma. W wyniku kurczenia się wosku przegrywasz głośność z tych miejsc. Rezultatem są nieodlane wystające części. Rozwiążesz problem najpierw zalewając te części mniejszą ilością wosku.

Ostatnio oglądane produkty

Forma silikonowa do świec LZ099Forma silikonowa do świec LZ099
134,11 zł

Dostępność: w magazynie